Home / BLOG / Telefona ve Tablete Apk Nasıl Yüklenir ?

Telefona ve Tablete Apk Nasıl Yüklenir ?

APK
APK

APK açılım olarak Android Package, Android Paketi ve Android Uygulaması demektir. Android cihazlar için üretilen, oyun, uygulama vb .apk uzantılı dosyalardır.

Android işletim sistemli cep telefonları ve tabletler .apk uzantılı dosyaları çalıştırabilirler. Bunu normal bilgisayarlarımızın .exe uzantılı setup (Kurulum) dosyalarına benzetebiliriz.

 

APK dosyaları telefona nasıl yüklenir ?

Eğer telefonunuzdan internete bağlanarak apk dosyalarını yüklediyseniz, yüklediğiniz apk dosyaları “İndirilenler” klasöründe gözükecektir. Buradan dosyayı seçtiğiniz zaman bir uyarı mesajı gelecektir onu kabul edince otomatik olarak apk dosyası yükleme işlemi başlayacaktır.

Eğer bilgisayarınızda bulunan bir apk dosyasını telefonunuza yüklemek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulayın.

1-Bilgisayarımıza yüklemiş olduğumuz Apk dosyalarını telefona yüklemek için bir USB kablo veya bluetooth yardımıyla bilgisayardan telefonumuza apk dosyasını göndereceğiz.

2- USB Kablo ile telefonumuzu bilgisayara bağladıktan sonra, bilgisayardaki apk dosyasını sağ tıklayıp kopyala diyoruz. (Ctrl+C)

3- Telefonumuzun var olan dosyalarından istediğimiz birinin içine veya kendi oluşturacağımız yeni bir klasörün içine Sağ tıklayıp “Yapıştır” (Ctrl+V) diyoruz. Apk dosyamız telefona yüklenmiş oldu.

4-Daha sonra telefonumuzu Usb kablodan çekiyoruz ve Telefonun içinde bulunan Klasör Yöneticisini (Dosyalarım, İndirilenler,File Manager, Astro vb. telefonunuzun modeline göre hangisi var ise)  açıyoruz.

5-Apk dosyasını yüklemiş olduğumuz klasörü açıyoruz. Ve apk dosyasını seçiyoruz. Eğer ilk defa bu işlemi yapıyorsanız bir uyarı ekranı geliyor ve bunu kabul ediyoruz.

6-Apk dosyamız otomatik olarak telefonumuza yükleniyor. Artık oyunu veya uygulamayı çalıştırabilirsiniz.

 

APK tablete nasıl yüklenir ?

1- Eğer bilgisayardan yüklediğiniz dosyayı USB kablo ile Tablete atacaksınız yukarıda saydığımız adımlar tablet içinde geçerlidir.

2- Eğer tabletten internete bağlanıp apk dosyasını yüklediyseniz; apk dosyaları yüklendikten sonra “İndirilenler” bölümünde görülecektir. İndirilenler bölümünü açıp yüklenen Apk dosyasına tıkladığınız zaman yükleme ekranı gelecektir. Yükle dediğiniz zaman yükleme işlemi başlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir